Візія та місія

Ми вважаємо, що кожна людина повинна мати можливість бути соціально залученою, незалежно від умов та обставин, в яких вона перебуває.

Ми досліджуємо, сприяємо доступності та популяризації цифрових інструментів для покращення життя людей і формування усвідомленого суспільства.

Як

Ми об’єднуємо міжнародну ІТ спільноту, громадянське суспільство, лікарів, митців, освітян та медіа довкола соціальної залученості та інклюзії в Україні. Ми вишукуємо найбільш критичні потреби наших цільових груп, досліджуємо цифрові інструменти, які використовують за кордоном для вирішення проблеми та сприяємо використанню цих інструментів в Україні.

Чим ми займаємось

- Збираємо інформацію щодо критичних, невирішених проблем наших цільових груп.

- Досліджуємо існуючі технології в напрямку особливих потреб.

- Надаємо доступ до світових технологій людям з інвалідністю та розладами в Україні.

- Створюємо нові програмні продукти для ідентифікованих потреб.

Виклики

  1. Велике зміщення соціального фокусу в країні. Пріоритетом в Україні на сьогодні є військова підтримка та гуманітарна допомога українцям, які постраждали від війни (ВПО)..

  2. Збільшення бідності в суспільстві. Соціально вразливі групи зазнають ще більшого фінансового та психологічного тиску.

  3. Брак уваги до цієї проблеми і ще менше можливостей. Інклюзія ніколи була пріоритетом. У воєнний час взагалі поза увагою. Ми втрачаємо фокус на інклюзії, іноді єдиний шлях для сімей та людей з інвалідністю – це втекти з країни або залишити дитину в спеціалізованому закладі (інтернаті).

  4. Нерозуміння та критично низька обізнаність про поняття інклюзивного суспільства. Відсутність базової інклюзивної культури: стереотипи та булінг.

  5. Психоемоційне вигорання сімей з дітьми з інвалідністю.

  6. Ізоляція. Втрачений потенціал талановитих людей з інвалідністю - через низький рівень соціальної інтеграції, брак доступності технологій, стереотипи та упередження, ми втрачаємо чудові таланти, потенціал людей з інвалідністю, який можна було б реалізувати.

  7. Брак української версії всесвітньо відомих цифрових інструментів для людей з інвалідністю. Деякі з основних цифрових інструментів, доступних для людей з інвалідністю за кордоном, недоступні для українських користувачів.

  8. Збільшується кількість людей з інвалідністю. У наш час кожна 6-8 дитина має інвалідність, але це не сприяє усвідомленості чи доступності нас як суспільства.